נגישות

גבשושיות התראה ומשטחי התראה

 

חברתנו מציעה קשת רחבה של פתרונות נגישות לבעלי מוגבלויות, כפי שמחייבים החוק, התקנות והתקנים השונים בתחום. מדובר בפתרונות שנועדו לאפשר לכל אדם ליהנות משירותי המקום בצורה שווה, בטוחה ועצמאית ככל הניתן. אחד ממוצרים אלו נקרא גבשושיות התראה שלעיתים ידועות גם בתור מסמרות נגישות.

 

גבשושיות התראה שחברתנו מספקת מוצעות בצבעים שונים ובשלל דגמים כגון דגם עורב, פנתר, פליז, יהלום, ספירל וקרבו, וניתן להזמין אותם עם פין, ללא פין ועם דבק. מוצרים אלו עומדים בדרישות ההנגשה של תקן 1918 חלק 6, ותפקידן הוא ליצור בליטה שאדם עיוור יוכל לזהות בעת עמידה או צעידה עליה. כך ביכולתו לדעת אם הוא מתקרב לאזור המצריך תשובת לב מיוחד, למשל לקראת מדרגות, באזור מועד להחלקה, במעברים, פתחים ודלתות כדי לחסוך מהעיוור את הצורך לעצור ולקרוא שלטי ברייל על כמה דלתות, וכדומה.

 

גבשושיות התראה נקראות כאמור גם מסמרות נגישות מפני שניתן להתקינן באמצעות קידוח אך גם דרך הדבקה, כאשר ההתקנה צריכה להיעשות לפי הדרישות בתקנות השונות ובצורה בטוחה ומקצועית. בין היתר, ניתן וצריך להתקין את הגבשושיות בבתי ספר, במרכזי קניות, באולמות ספורט, במוסדות ציבוריים, במבנים תעשייתיים שיש בהם אזורים המעניקים שירות לציבור, וכן הלאה.

 

מוצרי התראה נוספים

 

מלבד גבשושיות התראה, חברתנו מספקת עוד מגוון מוצרים ופתרונות נגישות המיועדים להתראה. כך למשל, אנו מספקים מדבקות אזהרה לדלתות, מחיצות וקירות זכוכית אשר בהם אנשים עלולים להיתקל ולהיחבט, להביא לשבירה של הזכוכית ולפציעה מרסיסים. מדובר במדבקות בולטות לעין שאותן יש להדביק בהתאם לתקנות ברוחב, גובה וגודל ספציפי, וכן בצבע המנוגד לרקע ועם אפשרות לבצע הדפסות של לוגו ואלמנטים גרפיים נוספים על גבי המדבקות.

 

כמו כן, אנו מספקים משטחי התראה מנירוסטה, פלסטיק חזק וגמיש או אלומיניום. מדובר במשטחים בגודל של 60 ס"מ או 120 ס"מ הכוללים כמה גבשושיות התראה ומאפשרים לעיוורים להבחין איפה הם עומדים עם הרגליים או עם מקל הליכה. משטחים אלו מותקנים למשל בסמוך למדרגות, ליד מעברי חצייה וגבישים, וכמובן שיש להתקין אותם באופן מקצועי, בטוח וחזק, על פי התקנות הרלוונטיות.

 

חשיבות מוצרי ההתראה

 

התקנת פתרונות התראה חשובה כמובן לשמירה על שלום ובטיחות השוהים במקום, ובנוסף היא מהווה דרישה בחוק ולכן חיונית לכל בעל עסק או מוסד ציבורי. בהיעדרה חשוף המקום לסנקציות שונות כגון הוצאת צווים נגד הפעילות, קנסות כספיים גבוהים, תביעות אזרחיות ואף תביעות פליליות.

 

אנו ממליצים לפנות אל אנשי המקצוע של חברתנו לקבלת ייעוץ מקצועי לגבי קניית והתקנת גבשושית התראה. נשמח לסייע בהבנת הדרישות, להמליץ על המוצרים הטובים ביותר ולעזור בהתקנתם הבטוחה, הנכונה והאיכותית. לפרטים נוספים וקבלת הכוונה בנושא, פנו אלינו בטלפון 03-6715586.

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *